Jdi na obsah Jdi na menu
 


Recenze

                      Prototype 

Prototype už je starší hra, udělal jsem na ní recenzi, protože zanedlouho vyjde prototype 2 přesněji 24. 7. 2012. 

Ve hře si zahrajete za geneticky mutovaného Alex Mercer, který trpí ztrátou paměti. A právě kvuli tomu začne pátrat po své stracené minulosti. Alex dokáže měnit svou podobu, absorbovat fyzickou identitu, vzpomínky i dovednosti každého člověka. Příběh se odehrává v New Yorku, kde zuří válka mezi Alexem, vojskem a infikovanými. Hraní ve stylu oklamat a zničit vám umožňuje splynout s davem a nebo rozvíjet všechny Alexovi ničivé schopnosti. Příběh je vyprávěn originálním a závroveň matoucím způsobem. Hra nabízí obrovskou řadu schopností a zbraní které můžete použít. Všechny schopnosti a možnosti se postupně stupňují. Na konci hry pochopíte původ každé mutace a jejich využití v akci. Když plníte mise dostáváte body které potom utrácíte ve stromu talentů. Prototype nabízí jednuz nejbrutálnějších akcí které mate možnost v herním světě spatřit.

                     Hodnocení 80/100%

                      Portal 2

Portal 2 je pokračování legendárního módu do Half Life 2 který není třeba představovat.Hrdinka Chell se po letech probouzí ze stáze a další události ji přivádějí do zařízení Aperture Laboratories. Setkává se s robotem Wheasleym, který vás svou barvitou osobností bude bavit celou hru. Jeho „drobnou vadou“ je jistá dávka nešikovnosti, lépe řečeno hlouposti, díky níž probudí počítač GLaDOS a ten začne hned  vesele testovat jeji inteligenci v různých levelech,chapterech atd.Grafická stránka hry sice běží na dědečkovi Source Enginu ale díky vylepšení odlesků,textur a všeho možného vypadá docela dost solidně.Velkou změnou oproti prvnímu dílu bude multiplayer.Hned po 10 sekundách hraní zjistíte že je to určitě změna k lepšímu.Hlavní hrdinové za které budete hrát,Atlas a P-Body, dodávají celému multiplayeru šťávu a chvílemi se díky nim určitě dobře zasmějete.Myslel jsem si,že Multiplayer bude lehčí,když na to budem s parťákem dva.Opak je ale pravdou,jsou chvíle kde se skámošem budete pořádně potit popřípadě i vztekat.Pokud nemáte original legální verzi jde multiplayer rozjet i přes lan sít přes program tunngle.Já o něm nevím skoro nic ale pokud pěkně poprosíte strýčka googla,určitě vám neco víc poví.Portal 2 stojí minimálně za vyzkoušení a první díl s ním po všech dobrých stránkách nedá srovnávat.

                 Hodnocení 94/100%

              Assassin´s creed Revelations

 Po dvou dílech situovaných do renesanční Itálie se jejich protagonista Ezio Auditore da Firenze vydává dál na východ, aby pátral po tajemstvích svého řádu i svém legendárním předchůdci Altaïrovi – titulním hrdinovi prvního dílu. Ačkoli hráči hned po oznámení trochu právem žehrali na to, že Revelations znovu nejsou dlouho vyhlíženým třetím regulérním dílem, pravdou je, že si přijdou na své i ti, kterým už lezla italská města krkem. Konstantinopol, do níž je větší část Revelations situována, má totiž na počátku 16. století nikoli náhodou svou atmosférou mnohem blíže k úvodnímu dílu celé ságy. A po pravdě řečeno se nelze během hraní zbavit dojmu, že do těchto exotických míst série odjakživa patřila. Před značně prošedivělým Eziem, který už v duchu účtuje se svou minulostí, ale nestojí o nic menší výzva než kdysi. Právě naopak. V neznámém městě musí znovu čelit intrikám templářů ve snaze získat pětici pečetí, které mu zprostředkují Altaïrovy vzpomínky, ale hlavně vstup do knihovny ukryté pod pevností Masyaf, v níž, jak doufá, nalezne odpovědi na všechny své otázky.


Pokud jde o výbavu, Ezio dostal do vínku hned několik nových schopností, na nichž je sympatické to, že vás vývojáři do jejich používání nijak zvlášť nenutí. Prvním je vylepšená čepel s hákem, kterou Ezio používá v boji, ale ještě lépe mu poslouží při rychlých přesunech městem. Hákem se totiž Ezio může vyšvihnout na místa, kam by za normálních okolností nedosáhl, nebo alespoň ne tak rychle. Skvěle funguje ale i při sjíždění po lanech, která jsou napnutá mezi řadou zdejších staveb. Hák je navíc možné fikaně zkombinovat s plachtěním, díky čemuž se Ezio pohybuje po městě ještě plynuleji než doposud. 

                    Dávám 85/100%

                        League of Legends

 

League of Legends je freewarová hra, která se inspirovala slavnou mapou DotA  ve hře Warcraft III: The Frozen Throne. 

Proti sobě se postaví dva týmy po 5 (5 vs 5) nebo 3 (3 vs 3) hráčích. Každý si zvolí svého hrdinu a střetávají se na třech (5 vs 5), nebo dvou (3 vs 3) liniích. Cílem hry je zničit nepřátelskou základnu a zabránit nepřátelskému týmu ve zničení té vaší. První tým má barvu modrou a druhý fialovou. Na liniích se střetávají nejen hrdinové, ale i tzv. minioni (jsou to menší slabé jednotky, jež chodí po stejných trasách (česky poskoci), kteří se vytvářejí pravidelně ve velkých množstvích. V základně je Nexus (když zničí tým nepřátelský Nexus vyhrává), Inhibitor (když zničí tým nepřátelský Inhibitor, vyvolá tzv. Super miniony, kteří jsou mnohem silnější než obyčejní minioni) a po liniích jsou rozestavěny věže (Ve hře 5 vs 5 za Spawning poolem, Dvě před Nexusem, jedna před Inhibitorem a další dvě na linii, ve hře 3 vs 3 jedna za spawning poolem, jedna před Nexusem, jedna před inhibitorem a jedna na linii, spawning pool  a obchod (zde si hráči nakupují předměty, které zvyšují hrdinovu bojeschopnost). Věže slouží jako obrana před nepřátelským týmem, neb působí nepřátelskému týmu masivní poškození.
Pro hrdiny je důležité, aby vždy zůstávali za svými miniony. Pokud tak nečiní, útočí nepřátelští minioni (popř.: věže, pokud je blízko nějaké) na hrdinu, a tím ho zraňují a mohou ho i zabít. Pokud však hrdina postupuje správně, tak nepřátelské miniony zdálky zabíjí a za to získává jak peníze, za které si nakupuje předměty, tak i zkušenosti, díky nimž postupuje na nové levely a vylepšuje své speciální schopnosti.

V obchodě si hráč může zakoupit věci za IP a RP, ale některé lze koupit pouze za RP. Skins  jsou jiné verze vzhledu šampionů. Lze je zakoupit pouze za RP. Boosts  přidávají více zkušeností a IP vydělaných za hru. Dají se koupit na učitou dobu, nebo na určitý počet her. Lze je zakoupit pouze za RP. Runes  se dají zakoupit pouze za IP. Others  obsahuje pouze runové stránky. Po jedné se dají zakoupit za Ip i RP, po sedmi pouze za RP. Bundles obsahují runy a šampiony, které se po zakoupení hráči odemknou.                                   

                      Dávám 81/100%

                               Dirt 3

Jestli se fandové arkádových závodních her mohou spolehnout na některé velké vývojářské studio, jsou to bezesporu britští Codemasters. Ti totiž už několik let po sobě pravidelně vydávají jednu závodní hru za druhou, přičemž všechny si z recenzí odnáší vysoká hodnocení a úspěšné jsou hry i komerčně. Namátkou můžeme zmínit Race Driver: Grid, minulý rok po dlouhých letech vydané Formule nebo sérii DiRT, jejíž třetí pokračování právě dorazilo na pulty obchodů.Zásadní novinka je po technologické ve hře snad jen jedna a je jí implementace systému  počasí známá z F1 2010. Nedočkáte se sice dynamické změny počasí během závodu, ale DiRT 3 na rozdíl od druhého dílu nově nabízí závody v noci.Můžete se těšit na vynikající grafiku s přijatelnými hardwarovými nároky.

                      Dávám 82/100%

                          Mafia II

 Mafia 2, narozdíl od 1. díllu má docela chabý příběh: Vitto Scaletta bývalý voják Americké armády se kvůli zranění vrací domů. Jeho kamarád Joe zařídí, aby se do armády nemusel vracet a společně plní úkoly pro gangy. 

Hra je, ale dobře ovladatelná a máte více možností. Chybí v ní však Jízda a Extrémní jízda. Policie je ve hře téměř neschopná a, pokud porušíte zákon, hravě jí ujedete. Doporučuji si zahrát na nejtěžší obtížnost, protože na střední a nejlehčí skoro nemůžete umřít.

Rada: Pokud vykrádáte obchody, tak dávejte pozor na obchod s oblečením. Bezbranná žena se nejeví jako problém, který by vám mohl zkomplikovat krádež, ale většinou je v obchodě jednočlená ochranka. 

                    Dávám 86/100%

                                 

                     World of tanks     

World of tanks je hra zadarmo. Hraje se online. Jediné, co je potřeba je stáhnout si hru na stránce http://worldoftanks.com/, zaregistrovat se a ničit ostatní. Ve hře máte náhled na svou garáž, kde tanky skladujete. Můžete jít s kterýmkoli vozidlem, které máte v garáži, do bitvy. Hraje se vždy ve dvou týmech po 15ti lidech. Abyste získali nové vybavení, nebo lepší tanky, musíte mít úspěchy v bitvách. Ve hře máte tři národy: Ameriku, Německo a Rusko, vyberete si, v jaké linii budete hrát a postupujete až k  nejlepším tankům. Můžete hrát za: Stíhače, samohybné dělo, nebo za lehký, střední a těžký tank. Co je nevýhoda ve hře je, že když vás automaticky přiřadí do bitvy, tak hrajete někdy proti mnohem lepším strojům a nemáte kolikrát šanci je prostřelit.             

                     Dávám 82/100%

            Call of duty Modern warfare 3

Infinity Ward vytvořilo novou Call of duty s navazováním na MW 2.

Hrajete za dvě postavy, za: Yuriho, ruského bývalého spetsnase., který pomáhá Pricovi uzdravim Mactavishe zvaného "Soap". 

A Frosta,  amerického vojáka. Jste v týmu, který musí zničit counter-radarovou vež v New Yorku. NY totiž ovládli rusové v čele s Makarovem (Vůdce teroristů, který v MW 2 organizoval atentát na Moskevské letiště.

 

Hra samozřejmě neobsahuje jenom kampaň, ale i multiplayer a rozsáhlé special ops, kde můžete plnit mise, jako třeba boj o letadlo na straně teroristů, nebo za "nesmrtelného" Jagernauta. Nebo můžete hrát mód survive, kde opravdu nebude lehké přežít. Začínáte totiž jenom s pistolí a potřebujete peníze na nakoupení útočných pušek, samopalů, ale taky letecké podpory, jako je třeba Delta force. Peníze dostáváte za zabijení nepřátel, problém je, že jsou téměř všude.

                     Dávám 84/100%

                   Crysis 2

Pokračování jedné z nejkrásnějších her je tady! Vítejte v Crysis 2! Odehrávat se celá bude v blízkosti válkou zdevastovaného Manhattanu a sám příběh hry má být vyprávěn přes nejrůznější filmečky, dialogy anebo nalezené audiopásky, z nichž si budete muset děj tak trochu skládat sami. Na svých cestách po New Yorku zavítáte na spoustu známých míst a také zapředete rozhovor s řadou obyvatel. V každé válce se najdou blázni, kteří ignorují všechna nebezpečí a dál zůstávají ve svých domovech. O případné ztráty na civilistech je tedy postaráno.Na osiřelých ulicích tak vedle bláznů a mimozemšťanů potkáte také paravojenské jednotky Crynet Ops a novou třetí stranu konfliktu, jak naznačil závěr předváděčky. Autoři se též dušují, že každou situaci budete moci řešit na několik způsobů a že zaběhnutá volba mezi otevřením palby a plížením se kolem z původní hry bude ve dvojce znatelně pestřejší.K dispozici budete mít oblek Nanosuit 2, který bude rozlišovat čtyři základní módy: Armor, Power, Infiltration a Tactical. Ten poslední zapnete v případě, že bude třeba získat více informací o nepřátelích, prohledat kostry, analyzovat zbraně nebo si třeba zapamatovat trasy mimozemských hlídek. Stejně tak v něm budete moci označit protivníky nebo zbraně, které se objeví na vašem radaru, abyste je později nezapomněli.Všechny čtyři módy Nanosuitu půjde navíc během hraní dále upravit přídavnými moduly, takže vedle postupování na vyšší level získá Crysis 2 další vyloženě RPGčkovou funkci. Z těch doposud známých zmiňme upgrade, díky kterému v módu Tactical uvidíte, ze které strany na vás střílí protivník, u Power módu možnost odrážet některé z kulek a v Infiltration módu schopnost vidět siluety nepřátel za zdmi.

                       Dávám 85/100%                                              

Tato hra je propracovaná díky EA a úžasně graficky zpracovaná no ale úplně k začátku. Na začátku si na stránce battlefield.play4free.com dáte email, datum narození, heslo atd... pak si vytvoříte vojáka podle sebe dáte mu jméno něco stáhnete trvá to asi 10 minut a Fricek může do akce! Potom si můžete vojáka vytunit dát mu přilbu nebo třeba prďácký brejle ale bohužel se to dá koupit jenom za zlatý které si musíte koupit za opravdický prachy je to škoda to vám řeknu. Když se připojíte k servru vypadá to jak když má váš voják parkinsona ale asi po 2 minutách už je všechno ok a můžete pařit. 

Vojáci mají třidy: Assault-Typický mariňák

                                    Medic-"Doktor"

                                    Recon-Sniper

                                    Engineer-Chlápek s raketometem.

Nyní má BF P4F 7 map, věřím že se to do budoucna zlepší. 

Mezi nimi jsou: Oman,Dalian,Sharqi,Basra,Karkand,Mashtuur,Dragon Valley.Každá mapa je na něco jiného, např. v  mapě Karkand se dobře kempí a v Omanu a Dalianu se líta ve stíhačce,vrtulníku jezdí se v tanku atd...

Když to všechno vezmu dohromady dá mi to skvělý FPS. A ještě k tomu zadarmo.

                   Dávám 81/100%

 

              The Elder Scrolls V: Skyrim             

jedná se pátý RPG díl slavné série the elder scrolls

Od začátku vás hra úplně pohltí svojí grafikou a epickou krajinou která není zdaleka jediným lákadlem této hry. Na začátku si vyberete rasu od roztomilých ještěrek až po orka co vypadá jako shrek. Po intru dlouhém cca 10 minut se začnete seznamovat s ovládáním této hry. Po dalších 5ti minutách se setkáte i s ovládáním v boji , které se velmi rychle naučíte. Během hry se potkáte s liškami,pavoučky,jeleny,vlkami,obry a s různými takovýhle zrůdičkami.Tuhle hru vřele doporučuji pro ty co mají rádi EPICKÉ hry a taky si potrpí trochu na krev a brutalitu pro mě je tato hra hra , která jen tak nevyjde každý den.

 

Dojem s hry mám úžasný!!! (no proč ne když je nejlepší hrou roku 2011)    

                  Dávám 95/100%                     

                    Minecraft                                                    

Minecraft je budovatelská hra. Hrajete proti "zombíkům" kteří na vás útočí v

 noci. Váš jediný úkol je přežít. Všude rostou stromy, lze pěstovat pšenici a bambus či potkávat mírumilovnou zvěř. Ze dřeva si postavíte dům, z železa si uděláte krumpáč, z kamenů si uděláte pec atd. Hra se dá hrát i jako multiplayer po internetu.

Moje dojmy jsou takové: Minecraft hraju už delší dobu. Mám tu hru rád , protože se vždy odreaguju.Grafika je sice taková nehezká ale když si zvyknete zdá se vám příjemná. Jediné co mohu této hře vytknout jsou jen lagy.

Hodnocení:

 

+ Zombie, dobrá hratelnost, jednoduchá hra, veliký svět, plno možností map, možnost hrát ve vícero hráčích.

- Žádná kampaň, laguje se

(Omlouvám se za krátkou recenzi)

                     Dávám 91/100%

                    Metro 2033

Metro 2033 je jedna z nejlepších postapokalyptických her, co jsem kdy hrál. Je vytvořena ukrajinským studiem 4K, které se odtrhlo od GSC Game World, známé například díky sérii S.T.A.L.K.E.R

Metro se odehrává, jak už je zřejmé podle názvu, roce 2033, kdy se po zdrcující atomové válce stal povrch země neobyvatelným a jedním z mála míst (nebo úplně jedinným?) kde ještě žijí lidé je moskevské metro - největší jaderný bunkr na světě. Centrální vedení tohoto úkrytu se brzy rozpadlo a v jednotlivých stanicích vznikají jakési mikrostáty. Metro tak zažívá bolševickou revoluci, založení čtvrté říše, odpor rebelujících trockistů... Lidé se zde snaží chovat stejně, jako na povrchu - obchodují, bojují, snaží se přežít. Tak trochu stranou hlavního dění je stanice VDNCH, známá snad jen čajem z hub. A právě na té žije hlavní hrdina Artyom. Relativně poklidný život této stanice ale naráz vezme za své, když na stanici začnou útočit The dark ones - mutanti, kteří nejenže se neskutečně těžko zabíjí, ale dokážou i napadnout a ovlivnit lidskou mysl. I ti nejstatečnější utíkají s jekem ze stanice, lidé mají přeludy a nejsou schopni bojovat. Hrozí, že tato hrozba brzy zavalí celé metro. A tak se s Artyomem vydáváte do Polis pro pomoc. Protože samozřejmě nefunguje elektřina a vozy metra nejsou tak úplně provozuschopné, musí jít pěkně po svých. Cesta, kterou by překonal před válkou za dvacet minut, mu nyní může zabrat klidně i měsíc, navíc ne všude Artyoma přívítají úplně přátelsky, takže často přijde ke slovu i zbraň.

Boje jsou ve hře vyvedeny na velmi dobré úrovni. Zbraní sice nemáte na výběr tolik, jako třeba v Call of Duty, ale to vůbec nevadí. Jednak je každá zbraň jiná, kromě střelných zbraní tu jsou třeba vzduchovky pro tichý boj, kuše, plamenomety... Zbraně navíc můžete vylepšovat - například přidělat lepší pažbu, nebo kolimátor. Jako měna se tu používají náboje, vyrobené ještě před zamořením. Jsou sice řádově účinější, než munice vyrobená v metru, ale vyplatí se je používat jen v krajní nutnosti. Může se stát, že si vystřílíte finance, a když přijdete ve stanici k obchodníkovi, nebudete mít čím zaplatit. Ovšem málo je i těch nekvalitních nábojů a tak vám často nezbyde, než použít nůž.

Perfektně je udělané i prostředí metra. Stanice jsou plné života: pod nohama se vám pletou děti, z hospody slyšíte křik štamgastů, obchodníci nabízí své zboží. Kvůli uzavřenému prostředí si mohli vývojáři pohrát s každým detailem a na výsledku je to vidět. To samé platí i v případě, že opustíte stanici a vydáte se do tunelů. Ze tmy, proti které bojujete jen svou chabou baterkou, čas odčasu zeleně září podivné luminescenční houby. Záblesky na stěnách při střelbě, stíny i jiné efekty jsou udělány na výbornou. Hůř je na tom ale venkovní prostředí. Když není něco ohraničené zdí, případně tunelem, musí se udělat pozadí. Zde je pozadí na úkor propracovaných detailů z podzemí a to je škoda.

V metru bojujete nejen proti lidským protivníkům, ale i lidem více, či méně podobným kreaturám. Hororový potenciál hry je využit skvěle a často se leknete. Nejde ani o to, že by se na vás valily tuny protivníků a vy jednoho po druhém kosil motorovou pilou. Zde jdete temným tunelem, když najednou uslyšíte šramot. Otočíte se - a nic! Uklidníte se a jdete dál. Tvůrci hry vás v těchto situacích nechávají ještě chvíli potrápit, než vám ukážou, co že vás to celou dobu sledovalo.

Na začátku jsem trochu naznačil příběh hry, který je vytvořený podle stejnojmenné knihy Dmitrije Glukhovského. Oproti příběhu v knize je herní příběh pozměněn jenom nepatrně a to je dobře. Při hraní tedy nesledujete pouhou

splácaninu, připomínající Venezuelskou telenovelu, ale propracovaný příběh s dvoumi odlišnýmy konci.

Nejenže jde o technicky výborně zpracovanou hru, výborný příběh ještě umocňuje zážitek z hraní. Tento titul tedy nelze, než doporučit.

                       Dávám 81/100%

 

                                  Warcraft III

 
Warcraft se dělí na základní Reing of Chaos a Frozen Throne. Je od tvůrcu Bllizzard.
 
Reing of Chaos je výborná strategie o pohromě, která napadla Loarderon. Orkský náčelník Thrall odpluje se svým lidem do Kalimdoru, aby unikli zkáze. Lidský princ Arthas se proti pohromě postaví, ale chaos ho začne ovlivňovat, až se nakonec sám připojí k poddaným krále Lichů. Lidská, Elfská a Orkská rasa - Odvěcí nepřátelé budou muset spojit své síly, aby zachránili svět.

                     Dávám 87/100%

 

Frozen Throne je datadisk, který navazuje na základní verzi. Maiev, vůdce temných elfů pátrá po Illidanovi. Illidan byl 10000 let zamčen v žaláři za své zločiny. Tyrande ho osvobodila v Reing of Chaos. Díky Illidanovi odrazili pohromu. Teď se ale ukázalo, že  chce ovládnout svět pomocí démonských sil. Maiev ho tedy chce dostihnout a vsadit zpátky do žaláře. Mezitím se kmen Krvavých elfů spojil s Nagy aby mohli odrazit vojska nemrtvých(Elfové zastupují Allianci a Nagové Hordu, takže je nepřijatelné, aby se spojili). Lidé je zato odsoudí k smrti a Elfové s Nagy musí uprchnout do země zvané Outland(Svět, kde se skrývá Illidan). S Illidanem se setkají a pomohou mu svrhnout tehdejšího vládce Outlandu Mannorotha. Po bitvě se ale objeví mocný démon a vyčítá Illidanovi, že ještě nesplnil úkol a nezabil krále Lichů. Illidan tedy slíbí nápravu a vydá se s Nagy a Krvavými Elfy do Northrendu. Dále hrajete za Arthase, služebníka krále Lichů. Musíte svého pána zachránit za každou cenu. Mimo jiné se dá hrát přes Battlenet online vytvořené hry hráči. Na to slouží Warcraft III World editor, kde se dá nastavit skoro vše. Od RPG, Resident Evilu, až po nejhranější Dotu.
 

                      Dávám 91/100%